OstuKaitse sertifikaat

NimieHomer OÜ
Staatuskehtiv
URLwww.ehomer.ee
KontaktLaki 36
Tallinn 12915
Harjumaa
Kehtiv kuni31/12/2019
Väljaandmise aeg14/02/2017
KlassAAA
KinnitusTurvaline
Alar Kalmus
Ostukaitse juhatuse esimees
1. Ostukaitsesertifikaat
1.1. KEHTIV Ostukaitsesertifikaat tähendab lisagarantiid Ostukaitse OÜ poolt, et e-poest ostja saab tellitud kauba või 100% raha tagasi.
1.2. Ostukaitsesertifikaat on dokument, mida kasutatakse e-kaupleja kvaliteedinõuetele vastavuse määramiseks. Ostukaitse sertifikaate väljastab Ostukaitse OÜ.
1.3. Turvalise ostukeskkonna sertifikaadi saamiseks läbivad e-poed sobivusauditi. Sobivusaudit koosneb enam kui 90 üksikust kriteeriumist ning hõlmab põhjalikku müügiprtotsesside, juhatuse liikmete, ajaloo, kodulehe ja finantstegevuse analüüsi. Eesmärgiks on tagada sertifitseeritud e-poodide krediidivõimekus, hindade läbipaistvus, piisav info müügiprotsessi kohta, kaasaegne klienditeenindus ja andmeturve.
1.4. Turvalist ostukeskkonda kinnitav Ostukaitsesertifikaat on elektroonselt väljastatav dokument, mis omistatakse e-kauplejale peale eduka sobivusauditi läbimist.

2. Protseduur sertifikaadi väljastamiseks:
2.1. E-kaupleja esitab taotluse Ostukaitse OÜ sertifitseerimise osakonda
2.2. Ostukaitse OÜ auditi ekspert võtab ühendust e-kauplejaga.
2.3. Auditi ekspert edastab e-kauplejale sobivusankeedi ja juhendab, kuidas seda täita.
2.4. Tellimuse alusel ja vastavalt vajadusele võib/peab auditi ekspert külastama ja inspekteerima e-kaupleja müügikohti, vaheladusid ja teisi tegevuskohtasid.
2.5. Sobivusauditi tulemusena fikseeritakse nõuetele vastavus või mittevastavus auditi raportis. Ütluspõhiste tulemuste õigsuse eest vastutab andmeid edastanud e-kaupleja. Kõik sobivusauditi tulemused kinnitab Ostukaitse auditi ekspert oma allkirjaga.
2.6. Ekspert hindab sobivusauditi tulemusi vastavusnõuetele.
2.7. Sertifitseerimisspetsialist teeb otsuse eksperdihinnangu põhjal sertifkaadi väljastamise või mitte väljastamise kohta.

3. Kahjujuhtumid
3.1. E-kaupleja kohta saab esitada kaebuse Ostukaitse OÜ kodulehel www.ostukaitse.ee, pretsensiooni esitamise ankeedi leiate siit.
3.2. Ostukaitse OÜ menetleb kõiki juhtumeid koheselt, vastavalt üldtingimustes toodud tähtaegadel. Üldtingimustega saate tutvuda siin.