Ehituskaupade interneti äri www.baumax.ee petab oma kliente, teavitades ostutingimuste all just kui kehtiks Baumaxi ostudele Ostukaitse garantii. Tegelikult see nii ei ole juba 2016 aasta algusest ning sellest on teavitatud TKA ja E-kaubanduse Liitu juba oktoobris. Viimane kuvab jätkuvalt (21.12.2017 Baumaxi kui TURVALIST OSTKOHTA) TKA on Baumaxi lisanud musta nimekirja.
Baumaxis toimus 2016 aastal omanike vahetus, õigemini võeti jõuga ettevõtte loonud osanikult tema osalus ära, ning muutus juhatus. Peale seda Ostukaitse koheselt lõpetas pikka aega kestnud koostöö Baumaxiga.

Kliendid, kes on saanud Baumaxist ostes petta soovitame pöörduda E-kaubanduse Liidu poole, kes usutavasti seisab oma turvamärgi eest ning aitab “usaldusväärsest e-poest” rahad tagasi saada.
Mis puudutab Ostukaitse garantii lubamist ostutingimuste all siis selle puhul on tegu juba petturlusega ning tõenäoliselt võib selles osas Politsei poole pöörduda.

Nagu näitas Cherry.ee juhtum kui ka antud hetkel Baumaxi juhtum siis Turvalise Ostukoha märk on lihstalt tempel, mille saamiseks on vaja maksta 250.- aastas. Ostukaitse märk, aga garanteerib klientidele kauba või 100% raha tagasi. Meie monitoorime OK kaitsega e-poode igapäevaselt. Kahjuks on vähesed Eesti e-poed sellest aru saanud, kuid ostjatel on alati õigus nõuda e-poelt Ostukaitse garantiid ja kui on kahtlus mõne ettevõtte puhul, siis meie käest võib alati nõu küsida, kui meil on vaba ressurssi siis aitame teil ka nende e-poodide taustasid kontrollida, kes ei ole OK garantiiga.

Share →